قطعات یدکی پورش،وارد کننده قطعات یدکی خودرو، سفارش قطعه یدکی خودرو

بررسی پورشه ماکان GTS مدل 2017-آسان یدک لوازم یدکی پورشه

2017 Porsche Macan GTS
2017 Porsche Macan GTS

درواقع، با قیمت آغازی 68250 دلاری، GTS خوشامدگویی گرمی داشته مخصوصاً وقتی که پورشه ادعا می‌کند سفارش‌های ابتدائی این خودرو به همراه آپشن های ارائه شده قیمت متوسط 88 هزار دلاری داشته‌اند. درحالی‌که قیمت ذکر شده به‌طور قابل‌توجهی از قیمت 55450 دلاری مدل S بیشتر است اما هرگز به قیمت 104440 دلاری ماکان توربوی فول آپشن نمی‌رسد (نسخه‌ی توربو در سال 2017 قیمت آغازی 77050 دلاری دارد).
2017 Porsche Macan GTS
2017 Porsche Macan GTS

با قیمت ذکر شده خریداران پیشرانه‌ی 6 سیلندر 3 لیتری توئین توربو با قدرت 360 اسب بخاری و گشتاور 500 نیوتون متری به دست می‌آورند که به ترتیب افزایش 20 اسبی و 30 نیوتون متری را نسبت به نسخه‌ی S نشان می‌دهد. پیشرانه‌ی مدل توربو دارای 3.6 لیتری حجم و 400 اسب بخار و 550 نیوتون متر گشتاور است. انتظار داریم که نسخه‌ی GTS در شتاب صفر تا 96 کیلومتر در ساعت اختلاف با مدل توربو را کم کرده و بتواند رکورد 4.4 ثانیه‌ای را با داشتن لانچ کنترل گیربکس 7 سرعته ی PDK اتوماتیک و پکیج کرونو اسپورت 1290 دلاری ثبت نماید. مرسدس AMG GLA45 2016 هنوز سریع‌تر از ماکان است اما پورشه لطیف‌تر نشان می‌دهد.
2017 Porsche Macan GTS
2017 Porsche Macan GTS

GTS در جاده‌ی باز همانند موشک نیست اما قوی‌تر از مدل S احساس می‌شود و اگزوز اسپورت متغیر استاندارد در هنگام فعال بودن تنظیمات اسپورت صدای خشن و گرفته‌ای را بروز می‌دهد. علیرغم اینکه پیک گشتاور خودرو در دور 1650 حاصل می‌شود اما عمل زیادی در دورهای زیر 3 هزار دیده نمی‌شود مگر اینکه پا را روی پدال بفشارید و شاهد رسیدن دور موتور به نزدیکی‌های 6800 باشید. خوشبختانه، گیربکس دوکلاچه ی PDK بهترین نسبت دنده را انتخاب کرده و یک دستیار و کمک خوبی است که شرایط خاص بکار می‌آید. برنامه‌ریزی عالی این گیربکس باعث می‌شود تا پدال شیفترهای قرار گرفته روی غربیلک فرمان فراموش شوند.
2017 Porsche Macan GTS
2017 Porsche Macan GTS

مزیت‌های دینامیکی شاسی بازنگری شده‌ی GTS با تست خودرو در پیست به سرعت ظاهر می‌شوند. فنرهای بادی آپشنال ماکان و دامپرهای تنظیم شونده‌ی الکترونیکی PASM پورشه به‌صورت استاندارد در GTS وجود دارند. این سیستم تعلیق ارتفاع متفاوت و سه سطح سفتی را فراهم می‌کند که در کل می‌توان شاهد کاهش ارتفاع 1 سانتی‌متری ارتفاع و سفتی 10 درصدی سیستم تعلیق نسبت به ماکان‌های استاندارد بود. همچنین میله‌ی ضد لغزش اندکی سفت‌تر در عقب وجود دارد که با گشتاور برداری و سیستم دیفرانسیل قفل شونده‌ی (1490 دلار) پورشه ترکیب‌شده و به‌صورت شگفت‌انگیزی GTS را خودرویی خونسرد می‌سازد. به نظر می‌رسد که با وجود سیستم چهارچرخ محرکی که بخش اعظم گشتاور را به عقب انتقال می‌دهد،GTS پیچ‌های تند را به نرمی طی می‌کند.
2017 Porsche Macan GTS
2017 Porsche Macan GTS

GTS از ترمزهای بزرگ‌تر و 14.2 اینچی (جلو) نسخه‌ی توربو با 6 پیستون استفاده کرده اما دیسک‌های 13 اینچی تک پیستونه در عقب هنوز دست نخورده‌اند. علیرغم احساس پدال نرم و داغی که این خودرو دارد اما توقف‌ها عموماً محکم هستند و با اطمینان توانایی توقف این خودروی دو تنی را دارند. البته ترمزهای گران‌قیمت 8150 دلاری کربن سرامیکی نیز در دسترس هستند. فرمان خودرو نیز از موتور الکتریکی و کمکی جدیدی سود می‌برد که بنا به گفته‌ی پورشه در تصحیح خطاهای ماکان‌های قبلی قدم بزرگی برداشته شده است. درحالی‌که احساس فرمان خودرو به‌صورت بدیهی فاقد میمیک های 911 است اما مقدار سرگرم‌کننده‌ای از بازخورد فرمان برای چنین کراس اووری وجود داشته و پورشه می‌گوید که این تغییر در تمام ماکان‌های 2017 صورت گرفته است. لاستیک‌های چهارفصل پیرلی اسکورپیون نیز با اندازه‌ی 20 اینچی در زیر خودرو قرار گرفته‌اند. گزینه‌های 19 و 21 اینچی نیز وجود دارند که کارایی متفاوت‌تری را نشان می‌دهند. درحالی‌که لاستیک‌های پیرلی به نظر می‌رسد بتوانند رکورد 0.89 جی مدل توربو را تکرار کنند اما شاسی به روز شده می‌تواند سریعاً چسبندگی بیشتر را در مواقع لزوم ارائه نماید.
وقتی چنین عملی رخ دهد، کنترل‌های پایداری و مدیریت کشش به خودرو اجازه‌ی کمی انحراف را قبل از توقف می‌دهند و سیستم می‌تواند به‌صورت کامل غیرفعال شود. فعال کردن حالت اسپورت در GTS باعث تیزتر شدن پاسخ‌های پدال گاز، فرمان، سیستم تعلیق و گیربکس می‌شود؛ اما تنظیمات اسپورت پلاس مدل‌های مجهز به پکیج کرونو همه‌ی قسمت‌ها را به سطحی دیگر وارد می‌کند.
کیفیت سواری خودرو سفت و محکم باقی مانده اما دامپرهای تطبیق‌پذیر با تنظیمات خود به GTS اجازه می‌دهند تا اکثر ناهمواری‌ها را به همراه کمی ناهنجاری که از دیگر ماکان‌ها با چرخ‌های بزرگ‌تر دیده‌ایم خنثی کند. در جاده‌های طولانی ماکان راحت و خونسرد است. موقعیت رانندگی اندکی بالاتر رفته و صندلی‌های اسپورت با تنظیم در هشت جهت حمایت بسیار خوبی را از بدن به عمل می‌آورند. دیگر موارد برجسته‌ی کابین عبارتند از تریم آلومینیوم برس خورده و پکیج داخلی سفارشی GTS (4790 دلار) که سرعت‌سنج قرمز کارماین، کمربندهای ایمنی قرمز و دوخت قرمز برای صندلی‌ها و داشبورد را به همراه دارد. جدیدترین سیستم اطلاعات سرگرمی پورشه PCM به خوبی کار می‌کند و هم‌اکنون با اپل کار پلی سازگار است. همچنین می‌توان مدول ناوبری سفارشی (1730 دلار) و سیستم ارتباطی پورشه (1300 دلار) را که مودم LTE را برای اتصالات وای فای به همراه دارد سفارش داد.
پورشه‌ی تست شده دارای بخش‌های رنگی پایین بدنه، رینگ‌های مشکی و جزئیات مات و مشکی فراوان بود. البته پورشه به شما اجازه خواهد داد تا جزئیات بی‌شماری را در داخل و خارج خودرو به سلیقه‌ی خودتان شخصی‌سازی کنید و البته باید بهای آن را نیز بپردازید.
ماکان GTS هنوز هم به عنوان یک هاچبک بلندقدتر و فضای بار تنگ و سواری جذاب اما نه به اندازه‌ی سدان های اسپورت با فضای داخلی زیاد، گران‌قیمت به نظر می‌رسد. انتقادات مربوط به خصایص ذاتی شاسی بلندهای پورشه هنوز هم اینجا وجود دارند. اما با وجود نسخه‌ی GTS، ماکان هم‌اکنون سواری شبیه‌تری به یک پورشه‌ی کامل دارد.

مشخصات پورشه ماکان GTS

نوع خودرو: پیشرانه در جلو، چهارچرخ محرک، 5 سرنشینه،4 درب هاچبک
قیمت پایه: 68250 دلار
نوع پیشرانه: 6 سیلندر توئین توربو، بلوک و سرسیلندر آلومینیومی، تزریق مستقیم سوخت
قدرت: 360 اسب بخار در 6000 دور در دقیقه
گشتاور: 500 نیوتون متر در 1650 دور در دقیقه
گیربکس: 7 سرعته ی اتوماتیک دوکلاچه با حالت تعویض دستی
طول/عرض/ارتفاع (متر): 4.69/1.93/1.61
شتاب صفر تا 96 کیلومتر در ساعت: 4.4 ثانیه
حداکثر سرعت: 251 کیلومتر در ساعت
مصرف سوخت شهری/بزرگراهی (لیتر در هر صد کیلومتر): 13.8/10.2
بازگشت به لیست مطالب آموزشی

تصویری جهت نمایش وجود ندارد!

مطالب مرتبط

سفارش لوازم یدکی خودرو، سفارش لوازم یدکی هیوندای، سفارش لوازم یدکی کیا

بررسی کامل مرسدس بنز E کلاس 2017

ادامه مطلب ...